FAQ

Jak probíhá spolupráce s naší agenturou z pohledu rodiny?

Pro prvotní oslovení naší agentury doporučujeme vyplnit jednoduchý objednávkový formulář nebo zavolat na telefonní číslo 722 959 363. Abychom mohli zjistit Vaše nároky, potřebujeme znát informace o Vašem požadavku na hlídání, věku dítěte, adrese hlídání, případně další bližší informace pro výběr vhodné pečovatelky.

Poté následuje sjednání osobní schůzky, na které Vám pomůžeme přesně dodefinovat požadavky na tu správnou pečovatelku do Vaší rodiny. Po úvodní schůzce Vám zašleme profily kandidátek. Ty pečovatelky, které splňují Vaše prvotní představy, Vám poté osobně představíme.

Kde probíhá představení pečovatelek?

Z našich zkušeností doporučujeme představení pečovatelky přímo v místě, kde bude hlídání probíhat. Rodiče i dítě se doma cítí nejlépe a potenciální chůva se již může seznámit s prostředím a hlavně dítětem, o které bude pečovat.

Jaký je rozdíl mezi pravidelným hlídáním a zprostředkováním pečovatelky?

Potřebujete-li se vrátit do práce či máte jiné povinnosti, které Vás zaměstnávají téměř celou pracovní dobu, pak doporučujeme využít služby zprostředkování pečovatelky. Na rozdíl od jednorázového hlídání, v případě zprostředkování Vám agentura vybere a doporučí chůvu, která pak vstupuje do pracovního vztahu přímo s rodinou, tj. rodina definuje veškeré požadavky včetně finančního ohodnocení, které sama chůvě vyplácí.

V případě pravidelného hlídání, (tedy když nevyžadujete péči o dítě celý den od pondělí do pátku) s Vámi uzavírá smlouvu přímo agentura, která rovněž vyplácí pečovatelku.

Na co všechno se mohou rodiče pečovatelky zeptat, co všechno je má zajímat?

Doporučujeme, abyste si nejdříve jako rodiče promysleli, jak probíhá standardní den s Vašim dítětem. Denní režim si klidně sepište a při pohovoru tímto začněte. Seznamte potenciální pečovatelku s režimem rodiny a především dítěte, se všemi zvyklostmi, návyky či případnými neduhy.

Zajímejte se o zkušenosti z předchozích rodin (reference dostanete samozřejmě předtím od Agentury), jak daná pečovatelka trávila čas s dětmi za deštivých dnů či v průběhu nemocí. Nezapomeňte se zeptat, co potenciální chůvu na práci s dětmi baví a proč jí vykonává :)

Co dělat v případě, že Vám onemocní dítě a potřebuji chůvu tzv. SOS?

Neváhejte a kontaktujte nás na telefonním čísle 722 959 363, v případě, že jsme na schůzkách s rodiči či školíme chůvy, ozveme se Vám hned, jakmile to bude možné. Našim cílem je zajistit Vám chůvu do 24 hodin od obdržení požadavku.

Proč by Vás chůva měla doprovázet na dovolenou?

Z našich dosavadních zkušeností vše záleží na domluvě rodičů a jejich chůvy. Spousta rodičů možnost doprovodu na dovolenou využívá ne proto, že se nechtějí věnovat svým ratolestem, ale protože si chtějí třeba jen na pár hodin na dovolené odpočinout a věnovat se sami sobě.

Jaké potvrzení od pečovatelek naše agentura vyžaduje?

Od všech pečovatelek vždy požadujeme doklad o bezúhonnosti (výpis z rejstříku trestů), doklad o dosaženém vzdělání, příp. potvrzení o studiu, reference na hlídání dětí z předchozích rodin, lékařské potvrzení o výborném zdravotním stavu a způsobilosti k péči o děti a potvrzení o absolvování odborných kurzů a školení.

Od kterého měsíce věku je vhodné objednat si hlídání dítěte?

Odpověď na tuto otázku je zcela na rodičích. Čím dál tím častěji si u nás objednávají služby rodiče, kteří jsou oba pracovně zaneprázdněni a ani jeden z nich si nemůže dovolit být delší dobu mimo zaměstnání a potřebují hlídání už od 3 měsíce dítěte. Nemusíte mít výčitky, že se dítěti nevěnujete, věřte, že se dá skloubit obojí dohromady a najít rovnováhu mezi pracovním životem a péčí o dítě. Postaráme se, aby Vaše dítě bylo v nejlepších rukou. 

Nedozvěděli jste se vše co Vás zajímá?
Neváhejte nás kontaktovat

kontaktovat nyní